ΠΜΣ «Άθληση και Υγεία»- ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Τo Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) με τίτλο «Άθληση και Υγεία», των τμημάτων Ιατρικής & Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, που πραγματοποιείται στην Ελληνική γλώσσα, για το πανεπιστημιακό έτος 2021-2022, ανακοινώνει ότι θα δεχθεί υποψήφιους για εγγραφή σε δύο γνωστικές κατευθύνσεις:

• Αθλητιατρική
  • Άσκηση και Σωματική Υγεία

Στο Δ.Π.Μ.Σ. γίνονται δεκτοί πτυχιούχοι Τμημάτων του Πανεπιστημιακού Τομέα της ημεδαπής ή ισότιμων αναγνωρισμένων Τμημάτων της αλλοδαπής, καθώς και πτυχιούχοι της Ανώτατης Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, ως εξής: Πτυχιούχοι Ιατρικής, Πτυχιούχοι Τ.Ε.Φ.Α.Α., Πτυχιούχοι Φυσικοθεραπείας και Νοσηλευτικής Α.Τ.Ε.Ι., Πτυχιούχοι άλλων Τμημάτων Α.Ε.Ι. και Α.Τ.Ε.Ι.

Για να γίνει αποδεκτή η  αίτηση του κάθε  υποψηφίου, πρέπει να κατατεθεί συμπληρωμένη,

εμπρόθεσμα από 1/9/2021 έως 15/9/2021, μαζί με όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά: Δείτε την αναλυτική προκήρυξη στη σελίδα http://www.master-sport-health.gr