ΠΜΣ «Προσθετική-Στοματοπροσωπικός Πόνος» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Η Συνέλευση του Τμήματος Οδοντιατρικής στη συνεδρίαση στις 29.04.2024, αποφάσισε την προκήρυξη δέκα (10) θέσεων μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών για το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) με τίτλο «Προσθετική-Στοματοπροσωπικός Πόνος-Prosthodontics-Orofacial Pain» για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025, οι οποίες κατανέμονται στις εξής ειδικεύσεις:

1. Προσθετική και Προσθετική Εμφυτευματολογία επτά (7) θέσεις
  2. Αντιμετώπιση Στοματοπροσωπικού Πόνου και Γναθολογία τρείς (3) θέσεις

σύμφωνα με το ΦΕΚ Ίδρυσης 3213/Τ.Β΄/22.08.2019 του Π.Μ.Σ. και το ΦΕΚ τροποποίησης Κανονισμού 6278/Τ.Β΄/01.11.2023, τα οποία είναι αναρτημένα στην ιστοσελίδα του Τμήματός μας.

Το Π.Μ.Σ. «Προσθετική-Στοματοπροσωπικός Πόνος» απονέμει Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών σε δύο (2) ειδικεύσεις, της «Προσθετική και Προσθετική Εμφυτευματολογία-Prosthodontics and Implant Prosthodontics» και της «Αντιμετώπισης Στοματοπροσωπικού Πόνου και Γναθολογία-Orofacial Pain Management and Gnathology».

Η χρονική διάρκεια φοίτησης στο Π.Μ.Σ. που οδηγεί στη λήψη Διπλώματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Μ.Σ.) ορίζεται σε έξι (6) ακαδημαϊκά εξάμηνα, στα οποία περιλαμβάνεται και ο χρόνος εκπόνησης διπλωματικής εργασίας.

Διάρκεια υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων από τη Δευτέρα 13 Μαΐου 2024 έως και την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2024.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την προκήρυξη του προγράμματος εδώ.