ΠΜΣ «Περιβάλλον και Υγεία» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών ανακοινώνει την συνέχιση της λειτουργίας του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) με τίτλο «Περιβάλλον και Υγεία. Διαχείριση Περιβαλλοντικών Θεμάτων με επιπτώσεις στην Υγεία» για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023.

Για την απόκτηση του Διπλώματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΜΣ) απαιτούνται συνολικά 90 πιστωτικές μονάδες (ECTS). Η χρονική διάρκεια των σπουδών ορίζεται σε τρία (3) ακαδημαϊκά εξάμηνα, στα οποία περιλαμβάνεται και ο χρόνος εκπόνησης διπλώματικής εργασίας.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλλουν τα δικαιολογητικά στη Γραμματεία του ΠΜΣ στην ηλεκτρονική διεύθυνση από 16/05/2022 έως 29/07/2022.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την προκήρυξη του προγράμματος εδώ.