ΠΜΣ «Κλινική – Χειρουργική Ανατομία» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

To Τμήμα Ιατρικής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης κατά το ακαδημαϊκο έτος 2023-2024 διοργανώνει τον έκτο κύκλο του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών στο γνωστικό αντικείμενο «Κλινική – Χειρουργική Ανατομία» και απευθύνει πρόσκληση σε νέους επιστήμονες, που επιθυμούν να εμβαθύνουν και να διευρύνουν τις γνώσεις τους στην Εφαρμοσμένη Ανατομία.

Η διάρκεια των σπουδών που οδηγούν στη λήψη Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης στην «Κλινική – Χειρουργική Ανατομία» είναι 18 μήνες (τρία εξάμηνα).

Ο ετήσιος αριθμός εισακτέων είναι κατ’ ανώτατο όριο τριάντα (30) φοιτητές.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων υποψηφίων του Προγράμματος είναι: από την Πέμπτη 1 Ιουνίου 2023 έως και την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2023.

Η υποβολή των δικαιολογητικών των υποψηφίων γίνεται ηλεκτρονικά στην διεύθυνση:

ή ταχυδρομικά σε κλειστό φάκελο στη διεύθυνση:

Εργαστήριο Ανατομίας
Ιατρικού Τμήματος
Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης
Πανεπιστημιούπολη, Δραγάνα,
Αλεξανδρούπολη, 68100
Υπόψιν Καθ. κ. Α. Φίσκα

Περισσότερες πληροφορίες στην προκήρυξη του προγράμματος εδώ.