ΠΜΣ «Καινοτόμες Εφαρμογές στην Αειφορική Γεωργία» – ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ

Το Τμήμα Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών καλεί τους ενδιαφερόμενους για την παρακολούθηση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο “Καινοτόμες Εφαρμογές στην Αειφορική Γεωργία, στη Βελτίωση Φυτών και στην Αγρομετεωρολογία” να υποβάλουν τις αιτήσεις τους για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024.

Το εν λόγω Π.Μ.Σ. οδηγεί στην απονομή Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (Μ.Δ.Ε.) στα γνωστικά αντικείμενα: α) Αειφορική Γεωργία και Πιστοποίηση β) Βελτίωση φυτών, Αγροβιοποικιλότητα και Φυτογενετικοί Πόροι και γ) Αγρομετεωρολογία.

Στο Π.Μ.Σ. γίνονται δεκτοί ως εισακτέοι/ες οι κάτοχοι τίτλου σπουδών των Πανεπιστημιακών Τμημάτων των Σχολών Θετικών Επιστημών της ημεδαπής και αντίστοιχων αναγνωρισμένων ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής, καθώς και τμημάτων Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΤΕΙ) συναφούς γνωστικού αντικειμένου.

Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων ορίζεται η Πέμπτη 21η Σεπτεμβρίου 2023. Η αποστολή των απαιτούμενων δικαιολογητικών θα πραγματοποιηθεί αποκλειστικά ηλεκτρονικά στη διεύθυνση .

Επισυνάπτονται η προκήρυξη του προγράμματος, καθώς και η αίτηση συμμετοχής παρακάτω.