ΠΜΣ «Έρευνα στις Θαλάσσιες Επιστήμες» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Το Τμήμα Ωκεανογραφίας και Θαλασσίων Βιοεπιστημών του Πανεπιστημίου Αιγαίου, ίδρυσε και λειτουργεί από το ακαδ. έτος 2018-19, αγγλόφωνο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) με τίτλο «RESEARCH IN MARINE SCIENCES (Έρευνα στις Θαλάσσιες Επιστήμες)» (Επανίδρυση Π.Μ.Σ.: ΦΕΚ 917/07.02.2024, τ. Β’ και Επικαιροποίηση Κανονισμού Π.Μ.Σ.: ΦΕΚ 918/07.02.2024, τ. Β’). Η παρούσα Πρόσκληση αφορά την επιλογή μεταπτυχιακών φοιτητών και φοιτητριών για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025. Το Π.Μ.Σ. διαρκεί τρία ακαδημαϊκά εξάμηνα, υλοποιείται σε περιβάλλον μικτής διαδικασίας μάθησης με πρότυπες συνδυαστικές μορφές εκπαίδευσης και απονέμει Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Μ.Σ.) στην θεματική «Research in Marine Sciences (Έρευνα στις Θαλάσσιες Επιστήμες)».

Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται να υποβάλλουν την υποψηφιότητα του μέσω του ηλεκτρονικού συστήματος «ΝΑΥΤΙΛΟΣ» του Πανεπιστημίου Αιγαίου έως και τις 31 Μαΐου 2024, ημέρα Παρασκευή.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την προκήρυξη του προγράμματος που επισυνάπτεται παρακάτω: