ΠΜΣ «Επιστήμες της Αγωγής: Παιδαγωγική και Διδακτική Πράξη» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης με τίτλο: «Επιστήμες της Αγωγής: Παιδαγωγική και Διδακτική Πράξη» (Αριθμ. ΦΕΚ 1169/τ.Β΄/16.3.2022) Το Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης (Π.Τ.Π.Ε.) του Πανεπιστημίου Κρήτης προκηρύσσει για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 την εισαγωγή 60 φοιτητών/τριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο: «Επιστήμες της Αγωγής: Παιδαγωγική και Διδακτική Πράξη» σε τρείς Ειδικεύσεις:

1. Γλώσσα και Γραμματισμός: Ανάπτυξη, Διδασκαλία και Δυσκολίες (15 θέσεις)
  2. Οι Τεχνολογίες της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών στην Εκπαίδευση (20 θέσεις)
  3. Διοίκηση και Επιμόρφωση στην Εκπαίδευση (25 θέσεις)

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να υποβάλουν το φάκελο υποψηφιότητάς τους με τα απαραίτητα δικαιολογητικά κατά την 1η περίοδο υποβολής αιτήσεων από 6 Ιουνίου 2022 έως 22 Ιουλίου 2022 στη Γραμματεία του Π.Μ.Σ. Η υποβολή των φακέλων υποψηφιότητας θα γίνεται μόνο ηλεκτρονικά με αποστολή ψηφιοποιημένων δικαιολογητικών (σε μορφή pdf) στο email: . Μετά την ηλεκτρονική υποβολή της υποψηφιότητάς τους οι υποψήφιοι/ες θα λάβουν εντός τριών (3) ημερών επιβεβαίωση λήψης της υποψηφιότητάς τους. Αν δεν λάβουν την ηλεκτρονική αυτή επιβεβαίωση, θα πρέπει να επικοινωνήσουν με την Γραμματεία του Π.Μ.Σ. τηλεφωνικώς στο 28310-77701.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την προκήρυξη του προγράμματος εδώ.