ΠΜΣ «Εφαρμογές της Βιολογίας στην Ιατρική» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Η Επιτροπή Προγράμματος Σπουδών (Ε.Π.Σ.) του Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Δ.Π.Μ.Σ.) του Τμήματος Βιολογίας και της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ, αποφάσισε την προκήρυξη θέσεων Μεταπτυχιακών Φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος σπουδών 2023-2024 στο γνωστικό αντικείμενο: “Εφαρμογές της Βιολογίας στην Ιατρική”

Το πρόγραμμα είναι διετούς φοίτησης και γίνονται δεκτοί, κατόπιν επιλογής, πτυχιούχοι Βιολογίας, Χημείας, Φαρμακευτικής, Βιοχημείας, Φυσικής, Ιατρικής, Κτηνιατρικής, Νοσηλευτικής, λοιπών επιστημών υγείας, Διαιτολογίας-Διατροφολογίας, Ιατρικών εργαστηρίων και λοιπών συναφών αντικειμένων.

Ο ανώτατος αριθμός των εισακτέων φοιτητών/τριών στο πρόγραμμα ορίζεται σε σαράντα (40) ανά ακαδημαϊκό έτος.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας πραγματοποιούνται κατά το χρονικό διάστημα: 01/07/2023 έως 30/09/2023

Περισσότερες πληροφορίες στην προκήρυξη του προγράμματος εδώ.