ΠΜΣ «Διδακτική της Βιολογίας» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Η Επιτροπή Προγράμματος Σπουδών (Ε.Π.Σ.) του Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) του Τμήματος Βιολογίας και του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του ΕΚΠΑ, αποφάσισε την προκήρυξη θέσεων Μεταπτυχιακών Φοιτητών για το ακαδημαϊκό έτος σπουδών 2023-2024 στο γνωστικό αντικείμενο: “Διδακτική της Βιολογίας”

Το πρόγραμμα είναι διετούς φοίτησης και γίνονται δεκτοί, κατόπιν επιλογής, πτυχιούχοι Βιολογίας, Χημείας, Φαρμακευτικής, Βιοχημείας, Φυσικής, Πληροφορικής, ΠΤΔΕ, ΤΕΑΠΥ και λοιπών Τμημάτων συναφών αντικειμένων.

Ο ανώτατος αριθμός των εισακτέων φοιτητών/τριών στο πρόγραμμα ορίζεται σε τριάντα (30) ανά ακαδημαϊκό έτος.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας πραγματοποιούνται κατά το χρονικό διάστημα: 01/07/2023 έως 30/09/2023

Περισσότερες πληροφορίες στην προκήρυξη του προγράμματος εδώ.