ΠΜΣ «Αρτηριακή Υπέρταση και Σύνοδα Καρδιαγγειακά- Νεφρικά Νοσήματα» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών ανακοινώνει τη λειτουργία του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) με τίτλο «Αρτηριακή Υπέρταση και Σύνοδα Καρδιαγγειακά- Νεφρικά Νοσήματα».

Με την παρούσα προκήρυξη καλούνται να υποβάλλουν την αίτηση και τα υπόλοιπα απαραίτητα δικαιολογητικά οι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να παρακολουθήσουν το ΠΜΣ κατά το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023. Η έναρξη των μαθημάτων θα γίνει τον Οκτώβριο του 2022.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλλουν αίτηση μέχρι την 9η Σεπτεμβρίου 2022.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την προκήρυξη του προγράμματος εδώ.