ΠΜΣ «Αρχιτεκτονική Τοπίου» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Το Τμήμα Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών καλεί τους ενδιαφερόμενους για την παρακολούθηση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) με τίτλο Αρχιτεκτονική Τοπίου να υποβάλουν τις αιτήσεις τους για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2024.

Το Π.Μ.Σ. απονέμει Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης (Μ.Δ.Ε.) στην «Αρχιτεκτονική Τοπίου», αναγνωρισμένο από τον International Federation of Landscape Architects (IFLA)».

Στο Π.Μ.Σ. γίνονται δεκτοί ως εισακτέοι/ες οι κάτοχοι τίτλου σπουδών των Πανεπιστημιακών Τμημάτων των Σχολών Θετικών Επιστημών της ημεδαπής και αντίστοιχων αναγνωρισμένων ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής, καθώς και τμημάτων Τεχνολογικών Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων (ΤΕΙ) συναφούς γνωστικού αντικειμένου.

Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων ορίζεται η Πέμπτη 30η Ιουνίου 2022. Η αποστολή των απαιτούμενων δικαιολογητικών θα πραγματοποιηθεί αποκλειστικά ηλεκτρονικά στη διεύθυνση .

Προκήρυξη

Αίτηση