ΔΠΜΣ «Περιβάλλον και Ανάπτυξη» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Οι Σχολές Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών Μηχανικών Γεωπληροφορικής, Μηχανικών Μεταλλείων – Μεταλλουργών, Χημικών Μηχανικών, Μηχανολόγων Μηχανικών, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, Πολιτικών Μηχανικών και Αρχιτεκτόνων Μηχανικών του ΕΜΠ, με συντονισμό και διοικητική υποστήριξη από τη Σχολή Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών – Μηχανικών Γεωπληροφορικής, λειτουργούν για το ακαδημαϊκό έτος 2022 – 2023, το Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΠΜΣ) στο αντικείμενο «Περιβάλλον και Ανάπτυξη».

Το ΔΠΜΣ  οδηγεί στην απονομή Διπλώματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΜΣ) στις εξής κατευθύνσεις:

1. Περιβάλλον και Ανάπτυξη
  2. Περιβάλλον και Ανάπτυξη των Ορεινών Περιοχών