ΔΠΜΣ «Φιλοσοφία και Διοίκηση» – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Το Τμήμα Φιλοσοφίας και το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) προσφέρουν θέσεις, για το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 για το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στη Φιλοσοφία και Διοίκηση (Master of Science in Philosophy and Management).

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε όλους ανεξαιρέτως τους πτυχιούχους (ανεξαρτήτως σχολής, κατεύθυνσης και ειδίκευσης), στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα (στελέχη επιχειρήσεων και οργανισμών, διοικητικούς υπαλλήλους, κ.λπ.), λειτουργεί Παρασκευή (17.00-21.00) και Σάββατο (09.00-13.00) και εφαρμόζει σύγχρονες μεθόδους εκπαίδευσης (blended learning – συνδυασμός δια ζώσης και εξ αποστάσεως εκπαίδευσης).

Ειδικότερα:

• Μαθήματα Οικονομίας, Διοίκησης Επιχειρήσεων και Φιλοσοφίας
  • Full time πρόγραμμα σπουδών 3 εξαμήνων
  • Part time πρόγραμμα σπουδών έως 6 εξάμηνα
  • Ευελιξία φοίτησης
  • Blended learning (εξ αποστάσεως και δια ζώσης)
  • Μαθήματα Παρασκευή απόγευμα και Σάββατο πρωί
  • Νέο Up – skilling program σε συνεργασία με το Executive Education του ΕΚΠΑ
  • Δίδακτρα: 3.600 €

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικές με το πρόγραμμα, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας στο ή να επισκέπτονται την ιστοσελίδα.

Καταληκτική ημερομηνία αιτήσεων: Κυριακή 16 Ιουνίου 2024.

Οι πλήρεις υποψηφιότητες θα εντάσσονται σε διαδικασία προεπιλογής πριν την καταληκτική ημερομηνία των αιτήσεων.