ΠΜΣ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση – ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

H διαδικασία υποβολής αιτήσεων για συμμετοχή στο αγγλόφωνο ΠΜΣ στη Χρηματοοικονομική Διοίκηση του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών για το ακαδ. έτος 2023-24 ξεκίνησε.

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα οδηγεί στην απονομή Μεταπτυχιακού Διπλώματος (MSc) και προσφέρει:

• Τμήμα Πλήρους Φοίτησης (full time) που απευθύνεται σε νέους απόφοιτους, έχει διάρκεια 12 μήνες και τα μαθήματα είναι πρωινά ή απογευματινά.
  • Τμήμα Μερικής Φοίτησης (part time) που απευθύνεται σε στελέχη επιχειρήσεων και οργανισμών, έχει διάρκεια 24 μήνες και τα μαθήματα είναι απογευματινά.

Οι φοιτητές εξειδικεύονται σε μια από τις ακόλουθες δύο κατευθύνσεις:

Financial Management

Data Driven Financial Management

Η διαδικασία αποδοχής και αξιολόγησης των αιτήσεων υποψηφιότητας είναι κυλιόμενη και πραγματοποιείται σε επιμέρους κύκλους:

• Η καταληκτική ημερομηνία αποδοχής αιτήσεων του 1ου κύκλου είναι η Παρασκευή 31/3/2023.
  • Η καταληκτική ημερομηνία αποδοχής αιτήσεων του 2ου κύκλου είναι η Παρασκευή 16/6/2023.

Ο αριθμός των θέσεων είναι περιορισμένος και οι αιτήσεις αξιολογούνται με σειρά προτεραιότητας.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μόνο ηλεκτρονικά στην ακόλουθη διεύθυνση https://egraduate.applications.aueb.gr/.

Κάντε την αίτησή σας σήμερα! Περισσότερες πληροφορίες εδώ.